ic-dekorasyon

SÜSLEME İSTASYONU

Bu istasyon beş bölümden oluşmaktadır.

a) Marangozhane bölümü: Marangozhanede hazırlanan malzemeler, zemin kontraplakları, kenar ve tavan formikaları bu bölümde ölçülerine göre kesilir ve araca uygulaması yapılır.

b) Saraç ve döşeme bölümü: Araçlara ait bütün akordion körükleri kesilir, çıtalanır ve dikilir. Araçların koltuk döşemeleri yenilenir, zemin kaplaması ve çıtalaması yapılır. Araç koltukları, tutamak boruları, paravanların yerine montajı yapılır.

c) Elektrik bölümü: Aracın elektrik tesisatı yeniden çekilir. İç aydınlatma lambaları takılır, yolcu ikaz butonlarının montajı yapılır. Aracın stop lambaları, sağ sol sinyalleri farlarının yerine montajı yapılır. Engelli rampası ve kapı elektrik tesisatları çekilir.

d) Mekanik bölümü: Aracın mekanik tesisat kontrolü yapılır. Kaloriferlerin yerine montajı yapılır. Kapılar elden geçirilerek revize edilir. Kapı mil rulmanları değiştirilir. Kapı pinomatik tesisatı kontrol edilir, kapılar uyumlu hale getirilir ve yerine montajı yapılır.

e) Cam Bölümü: Araç sökmede sökülen bütün cam ve çerçeveler temizlenir. Cam fitilleri, kırık ve çatlak camlar değiştirilir ve yerine montaj edilir. Süsleme Bölümünde Aracın son kontrolleri yapılır. Eksikler tespit edilir ve bütün detaylar gözden geçirilir. Aracın su testi yapılır ve araç temizlenerek müşteriye teslim edilir.